Gösterdiğiniz İlgiye Teşekkür Ederiz

Isparta İli Kalkındırma Derneğinin Valiliğin öncülüğünde düzenlemiş bulunduğu 12-15 Haziran 2014 tarihlerinde Ankara’da ilk kez düzenlenen Isparta Tanıtım Günleri, Başbakan Yardımcısı Beşir Atalay, Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Mehdi Eker, Ulaştırma Bakanı Lütfi Elvan ve Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci’nin de katıldığı açılış töreni ile başladı.

Açılışa ayrıca, Bakan Yardımcıları, Müsteşarlar, Milletvekilleri, Anayasa Mahkemesi, Danıştay, Yargıtay ve Sayıştay üyeleri, bürokratlar ve binlerce hemşehrimiz ve Ankaralı katıldı.

Açılışa katılamayan Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, TBMM Başkanı Cemil Çiçek, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, 9. Cumhurbaşkanı Süleyman Demirel ve bazı bakanlar da telgraf gönderdi.

13 Haziran 2014 tarihinde de MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli ve Demokrat Parti Genel Başkanı Gültekin Özdemir de bizzat ziyaretlerini gerçekleştirmişlerdir.

Ayrıca, Keçiören Belediye Başkanı Mustafa Ak ve ekibi ve İnebolu Belediye Başkanı Engin Uzuner’de ziyaretler gerçekleştirmişlerdir.

4 gün boyunca yaklaşık 150 bin kişi tarafından ziyaret edilen Isparta Günleri kapsamında, Valiliğimiz, Kaymakamlıklarımız, il, ilçe ve kasaba belediyelerimiz ile Ankara’da faaliyet gösteren; Şarkikaraağaç Kültür ve Kalkınma Vakfı, Senirkent Derneği, Yalvaç Derneği, Uluborlu Derneği, Eğirdir Derneği gibi katılımcı sivil toplum kuruluşlarımız kendilerine ait stantlarında ilimizi ve kendi faaliyetlerini Ankara’da bulunan hemşerilerimize ve diğer ziyaretçilere tanıtma imkanı bulmuşlardır.

Isparta Tanıtım Günlerinin Isparta İli Kalkındırma Derneği öncülüğünce yapılması dolayısıyla, Dernek Başkanı İsmail Özdemir ve Yönetim Kurulu üyeleri açılıştan kapanışa kadar katılımcılar ile ziyaretçiler arasında köprü görevini üstlenmişler ve yerel değerlerin Ankara’daki hemşerilerimiz ve katılımcılara ulaştırılmasına aracılık etmişlerdir.

Yine, Isparta Ticaret ve Sanayi Odası, BAKA, SDÜ, Ceza ve İnfaz Kurumu, Üretici Gül Kadınları Derneği, Elele Derneği, Güzel Sanatlar Lisesi, Bilgi Hastanesi, Barla Vakfı, Mehmet Uz Dershanesi, Anıl Yapı, Hamideli Derneği, ISVAK, Gül-De, Gülbirlik gibi çok sayıda sivil toplum kuruluşu ile özel firma ve kurumlar kendilerini, faaliyetlerini ve ürünlerini tanıtma imkanı bulmuşlardır.

Tanıtım Günleri kapsamında, Kebapçı Kadir, Senirkent Derneği, Akkeçili Köyü, Senirkent Süleyman Demirel Mahallesi Muhtarlığı, Uluborlu Belediyesi gibi çok sayıda kurum ve firma da yöresel lezzetlerimizi ziyaretçi ve katılımcılarımızla buluşturmuşlar ve günlere eşsiz bir damak tadı katmışlardır. Bu kapsamda helva-kabunemiz tüm katılımcılara tattırılmıştır.

Damak zevki ve yöresel ürünler kapsamında ayrıca, Eğirdir’in sazan dolması, Uluborlu ve Senirkent’in kirazı, banakı, kuyruğu sulusu, sarması, kar şerbeti, Gelendost, Eğirdir ve özellikle Büyükkabaca’nın elması, Kuleönü’nün ekmeği Şarkikaraağaç’ın un, tahin ve köpük helvası, Aksu ve Sütçüler’in kekiği, dut kurusu, pekmezi, yer fıstığı ve lokumu, Atabey’in elma şurubu ve cipsi, Yalvaç’ın haşhaşlı ve hamursuzu, Isparta Belediyesinin gül şurubu, lokumu gibi eşsiz lezzetler ikram edilmiştir.

Güneykent ve Gönen Belediyelerimiz de gül yapraklarıyla Atatürk Kültür Merkezine tarifsiz bir koku ve görsel şölen yaşatmışlardır.

Yenişarbademli ekibimizde milli parkların ve Dedegöl Dağının görsel güzelliklerini ziyaretçilere sunmuşlardır.

Senir Belediyesince gül yağı çıkarılması ve halı dokunması da uygulamalı olarak özveriyle gerçekleştirilmiştir.

Yine söz verdiğimiz gibi, 4 gün boyunca Atatürk Kültür Merkezi Senir Belediyemiz ekiplerince, Ankara’nın merkezi alanları da Isparta Belediyemiz ekiplerince gül kokusuyla şenlendirilmiştir.

Tanıtım Günleri çerçevesinde 4 gün boyunca, halk oyunları gösterileri, konserler, animasyonlar, sunumlar da yapılmıştır.

Ayrıca, Türkiye Cumhuriyetinin Kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’e fiziki benzerliğiyle dikkat çeken Ispartalı hemşerimiz Necdet Bardak’ta açılışta yaptığı konuşma ve zeybekli canlandırmanın yanında, Tanıtım Günleri boyunca ziyaretçi ve katılımcılarımızdan büyük ilgi görmüştür.

Derneğimiz öncülüğünde Ankara’da ilk kez gerçekleşen Isparta Tanıtım Günleri, hemşerilerimiz ve Ankaralılardan büyük ilgi görmüş ve eksikliği hissedilen bu organizasyonun her yıl tekrarlanması talebi, teşekkür mesajlarıyla birlikte yoğun bir şekilde derneğimize iletilmiştir.

Bu vesileyle, ilklerin zorluğu ve yer yer acemiliği de olsa amatör bir ruh ile profesyonel bir organizasyonun birleşimi sonucunda özveriyle gerçekleştirilmiş olan bu organizasyona destek veren, katılan ve ziyaret eden bütün hemşerilerimize ve kurumlara teşekkür ederiz.

Ayrıca Isparta Tanıtım Günleri’ne ilgi gösteren ulusal ve yerel basın yayın kuruluşları ile bu organizasyon için Isparta’dan Ankara’ya gelmiş olan Isparta yerel basın yayın mensuplarına teşekkür ederiz.

 

BASIN SONUÇLARI İÇİN RESİMLERİ VE LİNKLERİ TIKLAYINIZ

 

s1 s2 s3 s4 s5 s6 s7 s8

 

http://www.tarim.gov.tr/Sayfalar/Detay.aspx?OgeId=447&Liste=Haber

http://www.kulturportali.gov.tr/turkiye/isparta/etkinlik/isparta-tanitim-gunleri

http://www.ajans32.com/interstitial.php?ref=%2F-12-15-haziran-isparta-tanitim-gunleri-programi-22530h.htm%3Finterstitial%3Dtrue&banner_page_id=

http://www.bomba32.com/etiket/isparta-tanitim-gunleri-12-15-haziran-da/1032/

http://www.egirdirakingazetesi.com.tr/yazar/3027-zeki-tarhan-isparta-tanitim-gunlerini-kimler-nasil-degerlendir.html

http://www.avrupagazete.com/mobile/turkiye/77674-nihat-zeybekci-isparta-tanitim-gunleri-ne-katildi.html

http://www.habercim19.com/gundem/kafkas-isparta-tanitim-gunlerine-katildi-h14293.html

http://www.evrensel32.com/isparta-haber/i-parta-tanitim-gunleri-ba-ladi-h2333.html

http://egirdirakingazetesi.com.tr/haber/3007-guncel-isparta-tanitim-gunleri-basladi.html

http://www.anadoludabugun.com.tr/isparta-tanitim-gunleri-basladi-30879h.htm

http://www.gazete32.com.tr/isparta/isparta-tanitim-gunleri-ankarada-basladi.html

http://www.baka.org.tr/baka-isparta-tanitim-gunlerinde-H1562.html

http://www.memleket.com.tr/isparta-tanitim-gunleri-basladi-390259h.htm

http://www.flasgazetesi.com.tr/haber-7710-baskentte_isparta_tanitim_gunleri_basladi.html

http://www.ajans32.com/tanitim-gunleri-basladi-22632h.htm

http://www.yaylahaber.com/saglik/kafkas-isparta-tanitim-gunlerine-katildi-h49494.html

http://posta32.com/haber-5381-baskent_ispartayi_taniyor.html

http://www.hakimiyet.com/ekonomi/isparta-tanitim-gunleri-basladi-h497069.html

http://www.ispartanews.com/haber/15562-ankarada-isparta-ruzgari-gecti.html

http://www.kent32.com/ankarada-gul-kokulu-tanitim-5096h.htm

http://www.sutculerimiz.com/component/content/article/1-haberler/4915-isparta-l-kalkindirma-dernenden-teekkuer.html

http://www.ispartahaber.com/gundem-12-haziran-2014-6144295-haberi/

http://www.ankaramiz.com/2014/06/ankarada-isparta-tanitim-gunleri/16916

http://www.bugun.com.tr/son-dakika/ankarada-isparta-tanitim-gunleri-haberi/1142656

http://www.haberankara.com/haber/9880/ankarada-isparta-tanitim-gunleri-basladi.html

http://www.cihan.com.tr/video/-Isparta-Tanitim-Gunleri-ne-5-bakan-katildi_7299-CHMTQ2NzI5OS8wLzMvMA==

http://www.sabah.com.tr/Akdeniz/2014/06/14/baskentte-isparta-tanitim-gunleri

http://www.kanal3.web.tr/isparta-tanitim-gunleri-13-06-2014-.html

http://www.mynet.com/tv/anadolu-ajansi-izle-isparta-tanitim-gunleri-basladi-ankara-vid-1933267/

http://www.milliyet.com.tr/baskent-isparta-yi-taniyor-ankara-yerelhaber-245040/

http://www.haber32.com.tr/haber/isparta-ili-kalkindirma-derneginden-tesekkur-haberi-75801h.html

 

Kategoriler: ANASAYFA, Etkinliklerimiz, Genel, Manşet
Yukarı